Maminky milují dětské eko pleny Bambo Nature. Ptáte se proč?

Dětské pleny a produkty Bambo Nature jsou vyráběny z vysoce kvalitních, certifikovaných, bezpečných a ekologických materiálů, které chrání zdraví Vašeho dítěte a udržitelnost materiálů použitých během výroby.

Látky použité při výrobě Bambo Nature

Rodiče vyžadují, aby produkty, které přijdou do kontaktu s jejich dětmi byly plně transparentní. Z toho důvodů je vše co je použito při výrobě produktů Bambo Nature zobrazeno níže:

A

Allantoin - kondicionér pokožky, ochrana pokožky, uklidňující účinná látka, která pomáhá předcházet a ošetřuje suchou nebo popraskanou pokožku nebo rty.

Aloe Barbadensis Leaf Extract - rostlina známá svou schopností pomáhat regenerovat pokožku a vlasy tím, že vyrovnává pH a udržuje ji hydratovanou. Obsahuje důležité vitaminy, včetně B12, C a E, stejně tak i beta karoten, předchůdce vitaminu A.

Aqua - voda ošetřená reverzní osmózou k odstranění rozpuštěných a suspendovaných chemikálií a bakterií. 


B

Brassica Campestris Seed Oil - olej s vysokým obsahem přírodního vitamínu E, který chrání vaši pokožku a vlasy před volnými radikály, oxidací a vnějším znečištěním.

Brassica Napus Seed Oil - olej s vysokým obsahem přírodního vitamínu E, který chrání vaši pokožku a vlasy před volnými radikály, oxidací a vnějším znečištěním. 

Butyrospermum Parkii Butter - přírodní tuk získaný z ovoce stromu karate, je známo, že obnovuje pružnost pokožky, zvyšuje hydrataci a zlepšuje vzhled podrážděné suché kůže.


C

Canola Oil - olej s vysokým obsahem přírodního vitamínu E, který chrání vaši pokožku a vlasy před volnými radikály, oxidací a vnějším znečištěním. 

Caprylic/Capric Triglyceride - rostlinný olej používaný v kosmetice pro podporu vstřebávání a výživy prostřednictvím esterů mastných kyselin, které nezanechávají na pokožce viditelné stopy mastnoty. Stabilní při vystavení vzduchu.

Cellulose (ECF fluff) - vlákna získaná z rostlinných materiálů, které vytvářejí měkkou výplň; naše plenky a kalhotky používají chmýří, které neobsahuje elementární chlor (ECF). Chmýří je základem absorpčního jádra pleny. V kapalině absorbuje 15ti násobek své hmotnosti.

Cetearyl Alcohol - používá se jako emulzní stabilizátor a také jako vodné činidlo nezvyšující viskozitu. Dodává pokožce zvláčňující pocit a může být použit v emulzích na bázi voda-olej a v bezvodých formulacích.

Cetearyl Glucoside - rostlinný emulgátor vhodný pro citlivou pokožku, který zanechává pokožku jemnou. Vyrobeno z cetearylalkoholu a glukózy.

Citric Acid - stabilizátor pH.

Coco-Glucoside - mírné rostlinné neiontové činidlo (povrchově aktivní činidlo), které je rozložitelné. Působí jako velmi jemný čisticí prostředek.

Cocos Nucifera Oil - skupina primárně mastných kyselin s krátkým řetězcem vázaných s glycerinem, exprimovaných z kokosových jader. Stabilní při vystavení vzduchu, dobré změkčovací vlastnosti, má protizánětlivé vlastnosti a má schopnost zklidnit suchou, svěděnou a citlivou pokožku.


D

Decyl Glucoside - neionogenní povrchově aktivní látka s vynikající pěnivostí a dobrou dermatologickou kompatibilitou. Výhodný pro použití jako základní povrchově aktivní látka nebo pomocná povrchově aktivní látka v přípravcích na čištění kosmetických povrchově aktivních látek.


E

Elastane - elastický polyuretanový materiál používaný v plenkách pro pohodlné nošení. 


G

Glycerinerostlinného původu, zachovává přirozenou rovnováhu vlhkosti v pokožce a vlasech, což zvyšuje elasticitu a pomáhá je udržovat hydratované.

Glycine Soja Oil - je jemný rostlinný olej a snadno rozložitelný. Dodává pokožce vlhkost a pružnost. 


H

Hotmelt (glue) - použito mezi vrstvami našich plenek. Lepidlo je založeno na přírodních složkách jako syntetická pryskyřice.

Hydrogenated Castor Oil - zklidňující nosný olej, který zanechává pokožku jemnou a pružnou a zároveň udržuje kosmetické přípravky pohromadě.


I

Ink - inkoust je použit na zadní straně pro označení velikosti pleny. Inkoust je nesenzibilizující a bez toxických nebo rakovinotvorných pigmentů obsahujících těžké kovy. 


L

Lauryl Glucoside -  je neionogenní povrchově aktivní látka získaná z obnovitelných surovin získaných z rostlin. Zastupuje prvotřídní profily z hlediska ochrany životního prostředí a pokožky a vytváří tak dokonalou synergii jemnosti a účinného čištění.

Levulinic Acid - zvlhčovač s vlastnostmi kondicionování pokožky. Má konzervační účinek. 


N

Nonwoven - polypropylenový (PP) krycí materiál, trvale hydrofilní. Netkaná textilie napomáhá k měkké a pohodlné pleně. Netkaná textilie se také používá v přijímací vrstvě k absorpci kapaliny rychleji do absorpčního jádra. 


O

Olus Oil (Vegetable Oil) - jemný rostlinný olej pocházející z řepky. Oxidačně stabilní a snadno rozložitelný, udržuje vlhkost a pružnost pokožky. 


P

Pentylene Glycol - 100% přírodní derivátový multifunkční konzervační prostředek. Funguje jako zvlhčovač /změkčovadlo a je antimikrobiální.

Polyacrylate (SAP) - superabsorpční polymer. SAP (v kombinaci s chmýří) je základem absorpčního jádra pleny. SAP má schopnost absorbovat a udržovat velké objemy (30-50 násobek své vlastní hmotnosti). Správný poměr chmýří (EFC) a SAP zajišťuje optimální úroveň absorbentu v pleně, aby byl povrch pleny suchý.

Polypropylene (PP) - netkané na bocích, hydrofobní - tyto složky se používají pro manžety a nohavičky plen. Naše nožní manžety bez latexu pomáhají plenám zůstat na svém místě a zajišťují pohodlí dítěte a svobodu pohybu.

Polyethylene (PE) - nejběžněji používaný plast při celosvětové výrobě; Fólie na našich měnících se rohožích je však vyrobena z obnovitelných zdrojů namísto z ropy nebo zemního plynu.

Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate - změkčující a vlhkost zadržující emulgátor.

Polypropylene (PP) - termoplastický polymer s nízkoenergetickým kluzkým povrchem.

Potassium Sorbate - konzervant, který zabraňuje plísním a bakteriím, které se mohou přirozeně vyskytovat v ovoci a bobulích. Syntetizováno ze sloučenin, které pocházejí z minerálních olejů.

Prunus Armeniaca Kernel Oil - tento olej je bohatý na vitamíny a esenciální mastné kyseliny a pokožkou je snadno vstřebáván. Je také užitečný pro suchou nebo podrážděnou pokožku díky svým změkčujícím a zvlhčujícím vlastnostem. Zvyšuje přirozenou elasticitu pokožky. 


S

Siliconized polypropylene (PP) tape - lepicí páska a háčky.

Silikonizovaný polypropylen (PP), polyethylen (PE), blokový kopolymer polystyren-ethylen / butylen-styren (SEBS) - tyto prodyšné materiály se používají v bočních stranách pleny. Boční panely jsou flexibilní pro snadné a pohodlné nošení. 

Sodium Benzoate - konzervační prostředek používaný k prevenci plísní, kvasinek a hub. Syntetizováno ze sloučenin z minerálních olejů.

Sodium Coco-Sulfate - rozložitelný v Bambo Nature. Jedná se o rostlinnou povrchově aktivní látku, která účinně působí na pokožku a vlasy.

Sodium Hydroxide - stabilizátor pH. 

Sodium Levulinate - Zvlhčovač s vlastnostmi kondicionování pokožky. Má konzervační účinky.

Sodium Stearoyl Glutamate - rostlinný emulgátor s vysokou tolerancí k elektrolytům, používá se často v kosmetických prostředcích, kde má účinky na kůži a vlasy.

Sorbic Acid - konzervant. 

Stearyl Alcohol - rostlinný viskozitní builder a stabilizátor rostlinného původu.


T

Tocopherol (E-vitamin) - jeden z nejdůležitějších antioxidantů pro ochranu před volnými radikály. Vitamín rozpustný v tucích, absorbovaný buněčnými stěnami, chrání tuk (fosfolipidy) před žlukováním. E-vitamin také zachovává pružnost a měkkost vaší pokožky a vlasů.


X

Xanthan Gum - Xanthan Gum se vyrábí fermentací za použití bakterie Xanthomonas campestris. Emulguje, stabilizuje a zahušťuje produkt.


Z

Zea Mays Starch - pochází z kukuřice. Dodává produktu konzistenci a snižuje pocit lepivé pokožky.


Společnost Bambo Nature pro svou výrobu používá vždy jen ty nejlepší a nejtransparentnější suroviny. I když nemůžeme zaručit úplnou absenci malých stopových zbytků v celém výrobním procesu, ručíme za to, že během výroby nepřidáváme ŽÁDNÉ škodlivé chemikálie nebo alergeny a že naše výrobky a suroviny prošly nejpřísnějšími certifikačními postupy, které jsou k dispozici, aby byla zaručena bezpečnost našich výrobů.

Pokud se chcete dozvědět jakým zpúsobem zajišťujeme vysokou kvalitu, bezpečnost a podívejte se naše získané certifikace


My ve společnosti Bambo Nature jsme přesvědčeni, že je nadmíru důležité, aby všichni znali složení našich výrobků. Naše kvalitní ekopleny Bambo Nature jsou hypoalergenní a veškeré použité suroviny jsou schváleny Radou Food and Drug Administration – společnost schvalující potraviny, potravinové doplňky a dětskou kosmetiku.

Společnost Abena tímto prohlašuje, že při výrobě výrobku dětských plenkových kalhotek Bambo Nature nebyly použity žádné známé látky klasifikované jako karcinogenní, mutagenní, škodlivé, způsobující alergie, lokálně dráždivé a senzibilizující.

Kromě tohoto prohlášení, společnost Abena úspěšně prošla nezávislými testy ProDERM a testy dánské společnosti Asthma and Allergy, které potvrzují, že výrobky Bambo Nature představují nejmenší možné riziko vzniku alergií a podráždění pokožky.

Na našich stránkách proto také najdete seznam všech použitých látek při výrobě dětských plenek Bambo Nature a to ve složce – Složení výrobků
Bambo Nature neobsahují parfémy, pleťové vody a deodoranty. Žádné ftaláty, (MBT, DBT, TBT), těžké kovy, Cl (chlór), HCHO (formaldehyd), kalafunu, azo-barviva, PVC, látky známé jako škodlivé pro zdraví nebo životní prostředí, tzv. alergeny, látky klasifikované jako místně dráždivé, senzibilizující, karcinogenní nebo mutagenní účinky nebyly přidány při výrobě surovin nebo při samotné výrobě konečného výrobku. Ani jedné z látek uvedených na SVHC (REACH článek 33 (2)), není při výrobě použita více než 0,1%. Jedná se o seznam látek vzbuzujících mimořádné obavy, vydaný Evropskou Unií.

Pleny Bambo Nature dále neobsahují parfémy, pohlcovače zápachu nebo mléko / hydratační krém, aby se předešlo alergickým reakcím. Důvodem je, že tyto krémy mohou obsahovat alergizující látky, které byly pouze přidány, aby se zabránilo zápachu. Alergie jsou rostoucím problémem pro děti i dospělé. Kromě toho děti mají citlivou pokožku, takže pokud se rozhodnete pro ekopleny Bambo Nature, rozhodnete se chránit pokožku Vašeho dítěte.

Dermatologické testy

Abena nese odpovědnost za to, že výrobky jsou bezpečné pro dětskou pokožku. Spolupracují s dodavateli surovin na surovinové obsahu, a všichni jejich dodavatelé podepsali prohlášení, že suroviny neobsahují zakázané látky. Kromě toho, Abena nechává pravidelně své výrobky testovat v nezávislém německém institutu, proDERM (Institut pro aplikovaný Dermatologický výzkum s ATC GmbH (Applied Tox-Consult).

Astma a alergie

Dánsko požaduje, aby výrobek nepředstavoval nejmenší riziko vzniku alergie, ekzémů nebo kožních podráždění. Dánský institut hodnotí všechny složky surovin ve výrobku velmi důkladně. Jsou-li schváleny všechny složky, hodnotí výrobek sám o sobě. Pokud jsou všechny hodnocení produktu pozitivní, výrobek může nést logo a text: "Potvrzeno ve spolupráci se společností Asthma and Allergy Denmark"