Maminky milují dětské eko pleny Bambo Nature. Ptáte se proč?

Dětské pleny Bambo Nature jsou vyráběny z vysoce kvalitních, certifikovaných, bezpečných a ekologických materiálů, které chrání zdraví Vašeho dítěte a udržitelnost materiálů použitých během výroby.

Složení dětských plen a potřeb Bambo Nature

Swan Eco Label

Dermatologicky testováno FSC BRC Asthma Allergy Denmark

Rodiče vyžadují, aby produkty, které přijdou do kontaktu s jejich dětmi byly plně transparentní. Z toho důvodů je vše co je použito při výrobě Bamb Nature zobrazeno níže.

Část Materiály
Absorpční jádro 100% cellulose fluff, ECF neobsahuje chlór.
Podvrstva Polyethylene (PET) a polypropylene (PP), white.
Netkané textilie Polypropylene (PP), trvale hydrofilní netkané.
Svrchní vrstva Polypropylene (PP), trvale hydrofilní netkané.
Manžety Polypropylene (PP), hydrofilní.
Elastika Elastan. Polypropylene (PP).
Spodní vrstva Prodyšná textilní spodní vrstva (BTBS).
Lepidlo Hotmelt (glue) naneseno mezi vrstvy. Na bázi pryskyřice a vosku, neobsahuje ftaláty.
SAP - Superabsorbent Superabsorber, permeable polyacrylate, neobsahuje ftaláty.
Páska Polypropylene (PP) páska, hooks for repositioning.
Čelní páska Polyethylene (PET) a polypropylene (PP).

My ve společnosti Bambo Nature jsme přesvědčeni, že je nadmíru důležité, aby všichni znali složení našich výrobků. Naše kvalitní ekopleny Bambo Nature jsou hypoalergenní a veškeré použité suroviny jsou schváleny Radou Food and Drug Administration – společnost schvalující potraviny, potravinové doplňky a dětskou kosmetiku.


Společnost Abena tímto prohlašuje, že při výrobě výrobku dětských plenkových kalhotek Bambo Nature nebyly použity žádné známé látky klasifikované jako karcinogenní, mutagenní, škodlivé, způsobující alergie, lokálně dráždivé a senzibilizující.

Kromě tohoto prohlášení, společnost Abena úspěšně prošla nezávislými testy ProDERM a testy dánské společnosti Asthma and Allergy, které potvrzují, že výrobky Bambo Nature představují nejmenší možné riziko vzniku alergií a podráždění pokožky.

Na našich stránkách proto také najdete seznam všech použitých látek při výrobě dětských plenek Bambo Nature a to ve složce – Složení výrobků
Bambo Nature neobsahují parfémy, pleťové vody a deodoranty. Žádné ftaláty, (MBT, DBT, TBT), těžké kovy, Cl (chlór), HCHO (formaldehyd), kalafunu, azo-barviva, PVC, látky známé jako škodlivé pro zdraví nebo životní prostředí, tzv. alergeny, látky klasifikované jako místně dráždivé, senzibilizující, karcinogenní nebo mutagenní účinky nebyly přidány při výrobě surovin nebo při samotné výrobě konečného výrobku. Ani jedné z látek uvedených na SVHC (REACH článek 33 (2)), není při výrobě použita více než 0,1%. Jedná se o seznam látek vzbuzujících mimořádné obavy, vydaný Evropskou Unií. 

Pleny Bambo Nature dále neobsahují parfémy, pohlcovače zápachu nebo mléko / hydratační krém, aby se předešlo alergickým reakcím. Důvodem je, že tyto krémy mohou obsahovat alergizující látky, které byly pouze přidány, aby se zabránilo zápachu. Alergie jsou rostoucím problémem pro děti i dospělé. Kromě toho děti mají citlivou pokožku, takže pokud se rozhodnete pro ekopleny Bambo Nature, rozhodnete se chránit pokožku Vašeho dítěte.

Dermatologické testy

Abena nese odpovědnost za to, že výrobky jsou bezpečné pro dětskou pokožku. Spolupracují s dodavateli surovin na surovinové obsahu, a všichni jejich dodavatelé podepsali prohlášení, že suroviny neobsahují zakázané látky. Kromě toho, Abena nechává pravidelně své výrobky testovat v nezávislém německém institutu, proDERM (Institut pro aplikovaný Dermatologický výzkum s ATC GmbH (Applied Tox-Consult) s výsledkem "DOBRÝ".

Astma a alergie

Dánsko požaduje, aby výrobek nepředstavoval nejmenší riziko vzniku alergie, ekzémů nebo kožních podráždění. Dánský institut hodnotí všechny složky surovin ve výrobku velmi důkladně. Jsou-li schváleny všechny složky, hodnotí výrobek sám o sobě. Pokud jsou všechny hodnocení produktu pozitivní, výrobek může nést logo a text: "Potvrzeno ve spolupráci se společností Asthma and Allergy Denmark"