O společnosti Abena

O společnosti ABENA - Bambo Nature

Bambo Nature je designován a vyráběn ve Skandinávii společností Abena Group, která je mezinárodní prodejce zdravotnických potřeb a jeden z nejstarších výrobců plen na světe.

Společnost Abena byla založena v roce 1953, má sídlo a výrobní závody v Dánksu, zaměstnává celosvětově více než 1500 lidí a své produkty distribuuje do více než 80 zemí.

Kromě dětských plen Bambo Nature, Abena dále vyvíjí a ditribuuje širokou škálu inkontinentních a zdravotnických potřeb po celém světě.

Jako výsledek našeho závazku ke zdraví a pohodlí našich uživatelů a také ochrany životního prostředí, jsou naše produkty v mezinárodních průzkumech uznávány jako jedny z nejlepší produktů na trhu. Společnost Abena byla jako první na světě certifikována ekologickou značkou Nordic - jedna z nejpřísnějších akreditací od nezávislého certifikačního orgánu současnosti.


Náš závazek

Soustředíme se na ochranu životního prostředí. Z toho důvodu výrobci a dodavatelé suroviny pracují ruku v ruce s cílem zajistit, aby každý produkt byl nejen zcela bezpečný pro děti, ale také pro ekosystém. Abena recykuje 95% veškerého odpadu při výrobě dětských plen Bambo Nature. Odpad tvoří například fólie Abena, výrobce za rozsah Bambo Nature, recykluje 95% veškerého odpadu z výroby dětských plenek v Dánsku. Odpad je tvořen např. fóliovými obaly ze surovin a přebytečné textílie.

Odpad je sbírán a prodáván recyklačním společnostem, kde je zpracován v životním cyklu k výrobě nových surovin. To nám umožňuje nakládat s odpady způsobem šetrným k životnímu prostředí a napomáháme tak ke snížení využívání přírodních zdrojů.

Pro zajištění stále stejného postupu, společnost Abena během výroby dobrovolně podstupuje přísné kontroly a inspekce. Hodnocení se provádí ve všech fázích od surového sběru materiálu až po výrobu, spotřebu a likvidaci. Tento postup zaručuje, že všechny strany v dodavatelském řetězci byly nezávisle testovány a úspěšně splňují přísná kritéria pro schválení s ohledem jak na zdraví tak i životní prostředí.


Kvalitní výroba

Naše výrobky jsou vyráběny na vysoce vyspělých zařízeních, které zajišťují minimální celkovou spotřebu energie.
Všechny naše pleny neobsahují žádné přidané optické zjasňovače, tělové krémy, parfémy nebo osvěžovače vzduchu.
Téměř veškerý odpad se recykluje, včetně prášku a prachu z rostliny.

Kavlitní surový materiál

Materiál použitý při výrobě pochází z udržitelných lesů, kde je více stromů vysazených než pokácených.
Naše výrobky neobsahují žádné přidané látky ani chemikálie, které jsou škodlivé pro zdraví nebo životní prostředí.
Naše výrobky jsou certifikovány pro nulový obsah jakýchkoli alergenů.

Kavlitní balení a distribuce

Náš obalový materiál byl vyroben z kvalitních materiálů a má nejnižší možnou uhlíkovou stopu.
Obal lze recyklovat.
Naši distribuční partneři jsou odhodláni zajistit optimální řízení logistiky s cílem snížit emise CO2 z nákladní dopravy.